Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwie skargi na zachowania mobbingowe dyrektora z Urzędu Marszałkowskiego. „Zrobiono mi wielką krzywdę”

Fot. P.Getka

Na mobbingowe zachowania dyrektora jednego z departamentów w Urzędzie Marszałkowskim złożono dwie skargi – poinformował urząd i dodał, że postępowanie dotyczące skargi na „próbę rozchylenia dekoltu” urzędniczki będzie trwało prawdopodobnie do końca października.

Zespół przeprowadził część postępowania dowodowego, niemniej jednak przewiduje konieczność odbycia kolejnych posiedzeń w celu przyjęcia wyjaśnień od osób, których spostrzeżenia mogą przyczynić się do pełnego wyjaśnienia badanego przypadku.

Chodzi o zachowania dyrektora, wieloletniego działacza PSL, który od lat pełni kierownicze funkcje w departamentach Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Po ujawnieniu, że dyrektor „próbował rozchylić dekolt” podwładnej, kierownictwo PSL zawiesiło go w prawach członka partii.

Złożono oficjalne dwie skargi dotyczące zachowań mobbingowych, w sprawach których trwa postępowanie wyjaśniające prowadzone zgodnie z procedurą

– poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Jedna ze skarg mobbingowych dotyczy tego, że 10 lipca dyrektor jednego z departamentów usiłował rozchylić dekolt podwładnej. Urzędniczka jeszcze tego samego dnia poinformowała o tym przełożoną, a ta – kierownictwo urzędu. Urząd Marszałkowski komisję do zbadania zdarzeń z 10 lipca powołał 27 lipca. Sam zespół zaczął pracować 31 lipca. Nie poinformowano czego dotyczy druga skarga i kiedy została powołana komisja do jej wyjaśniania.

Urząd Marszałkowski poinformował, że według informacji z akt osobowych dyrektora, na którego zachowanie wpłynęły skargi, nie był on upominany ani karany „za decyzje podejmowane przez niego jako osobę kierującą departamentami w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie”.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego przyznało, że dotąd nie poinformowało o zachowaniach dyrektora organów ścigania.

Dyrektor, którego dotyczą skargi w weekend w lokalnym portalu „Debata” podając swoje personalia zapewniał, że jest ofiarą spisku politycznego. Zapowiedział, że w razie postawienia mu zarzutów opowie „o tym jak się w PSL-u działa i w Urzędzie Marszałkowskim”.

Zrobiono mi wielką krzywdę zawieszając w prawach członka PSL. W ruchu ludowym jestem od 1985 roku, znam mechanizmy rządzące tą partią, doboru ludzi itd. Jak mnie wyrzucono z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wiadomo przyszła nowa władza, przez półtora roku jako jedyny z działaczy wysokiego szczebla byłem bez pracy. W Urzędzie Marszałkowskim jestem od 2007 roku i nie znalazłem się w nim dzięki PSL-owi

– mówił w lokalnym portalu.

Autor J.Kierwisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, PSL, Urząd Marszałkowski, urzędniczka
PSL zawiesił członka partii zainteresowanego dekoltem urzędniczki. Dyrektora przeniesiono do innego departamentu

Jest decyzja o zawieszeniu w prawach członka partii urzędnika, który próbował rozchylić dekolt podwładnej. Chodzi o dyrektora jednego z departamentów Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Jedna z...

Zamknij
RadioOlsztynTV