Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PSL zawiesił członka partii zainteresowanego dekoltem urzędniczki. Dyrektora przeniesiono do innego departamentu

Fot. P.Getka

Jest decyzja o zawieszeniu w prawach członka partii urzędnika, który próbował rozchylić dekolt podwładnej. Chodzi o dyrektora jednego z departamentów Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Jedna z pracownic złożyła oficjalną skargę do władz urzędu po tym, jak podczas spotkania służbowego, mężczyzna miał się nieodpowiednio zachowywać wobec niej.

Przełożony jest członkiem PSL, dwukrotnie kandydował w wyborach do Sejmu. Do zdarzenia  miało dojść na początku lipca, teraz Stronnictwo podjęło wobec niego kroki. Decyzja o zawieszeniu w prawach członka zapadła na szczeblu centralnym PSL.

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie toczy się także w Urzędzie Marszałkowskim. Została powołana komisja, która wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Dyrektor, na którego zachowanie poskarżyła się urzędniczka, został 3 sierpnia przeniesiony na kierownicze stanowisko do innego departamentu Urzędu Marszałkowskiego.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, PSL, marszałek, Urząd Marszałkowski, Polskie Stronnictwo Ludowe, afera, urzędniczka, departament
Kolejna próba wybrania dyrektora olsztyńskiej przychodni specjalistycznej. W tle polityczny spór o skład komisji

Polityczny spór o skład komisji, która ma wybrać nowego dyrektora miejskiej przychodni przy ulicy Dworcowej w Olsztynie. Członkami komisji mają być miejscy radni. Współrządząca miastem Platforma...

Zamknij
RadioOlsztynTV