Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uroczyste podniesienie flagi, kotyliony, defilada, koncerty i odznaczenia. Urząd Wojewódzki w Olsztynie zaprasza na obchody 2 i 3 maja

Fot. A. Podbielska

Do udziału w zbliżających się świętach państwowych wojewoda zaprasza nie tylko mieszkańców, ale także turystów.

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia o godzinie 9 przed Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie nastąpi uroczyste podniesienie flagi, któremu będzie towarzyszyć rozdawanie biało-czerwonych kotylionów.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki zachęca też do samodzielnego wywieszenia flag.

Zachęcam, by flagę wywiesić tam, gdzie mieszkamy, gdzie pracujemy. Dla nas, Polaków, to bardzo ważny symbol przywiązania do państwa, do naszych barw narodowych.

00:00 / 00:00

3 maja to rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Olsztynie obchody rozpoczną się mszą święta o godzinie 10, później nastąpi przemarsz na Plac Konsulatu. Tam o 11.30 rozpocznie się oficjalna część obchodów. Następnie, o godzinie 13.30 obchody przeniosą się do urzędu wojewódzkiego. Tam zaplanowano koncert i wręczenie odznaczeń państwowych.

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, Orzeł, 3 Maja, flaga, 2 maja
Jako jedyni nie mieli swojego herbu w sali sesyjnej sejmiku województwa. W Olsztynie zawisł herb powiatu węgorzewskiego

Starosta powiatu węgorzewskiego Marzena Supranowicz odsłoniła w sali sesyjnej sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego herb powiatu. To 21 herb widniejący w tej sali. Węgorzewo jest miastem powiatowym od...

Zamknij
RadioOlsztynTV