Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uniwersytety Trzeciego Wieku nadają sens życiu seniorów

Studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie. Fot. archiwum RO

Problemy ze zdrowiem, samotność i niska emerytura – z takimi problemami najczęściej borykają się seniorzy. 1 października to Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

Na szczęście coraz więcej organizacji próbuje zmienić tę szarą rzeczywistość i nadać życiu seniorów nieco więcej barw. Mowa o Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

Jarocka Akademia Trzeciego Wieku. Fot. I. Malewska

W Olsztynie nowy rok akademicki zainaugurowała Jarocka Akademia Trzeciego Wieku. Stowarzyszenie skupia ponad 120 słuchaczy i jest najmłodszym tego typu, działającym w stolicy regionu. Jak mówi wiceprezes Jarockiej Akademii Andrzej Postój, jej oferta adresowana jest do wszystkich osób po 50 roku życia. Seniorzy mogą brać udział w wykładach, zajęciach sportowych i uczyć się języków obcych.

Posłuchaj relacji Izabeli Malewskiej

00:00 / 00:00

W Olsztynie seniorzy mogą także korzystać z zajęć organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku i Akademię Trzeciego Wieku. Na Warmii i Mazurach Uniwersytety Trzeciego Wieku działają m.in. w Elblągu, Kętrzynie, Pasłęku, Ostródzie, Braniewie, Nidzicy, Mrągowie, Iławie, Działdowie i Piszu. (imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w senior, seniorzy, Akademia Trzeciego Wieku
Bezpłatne szczepienia seniorów z Ełku

W Ełku rozpoczęła się 5. edycja programu bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko grypie. Akcja realizowana jest przez samorząd. Szczepić się można w gabinetach lekarzy rodzinnych - informuje...

Zamknij
RadioOlsztynTV