Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ugrupowania zarejestrowały swoich kandydatów w wyborach prezydenckich. Ile podpisów zebrano w regionie?

Fot. M. Zbrożek

Ponad 2 miliony podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy w zbliżających się wyborach prezydenckich zebrali działacze Prawa i Sprawiedliwości w całej Polsce.

Ile zebrano na Warmii i Mazurach? Mówi Jerzy Szmit, szef olsztyńskich struktur PiS:

W okręgu olsztyńskim zebraliśmy 25 tysięcy podpisów, podobna liczba została zebrana również w okręgu elbląskim. W całym województwie zebraliśmy ponad 50 tysięcy podpisów. Jest to liczba zbliżona do tego, co zebraliśmy pięć lat temu. Biorąc pod uwagę ten specjalny i trudny czas, który mamy w ostatnich tygodniach, to jest to bardzo dobry wynik.

00:00 / 00:00

Z kolei największe ugrupowania zarejestrowały już swoich kandydatów. – Jesteśmy zadowoleni z liczby podpisów dla swojej kandydatki na Warmii i Mazurach – mówi Wiktor Wójcik z Koalicji Obywatelskiej:

Zebraliśmy ponad 26 tysięcy podpisów w regionie. Spływają do nas kolejne podpisy z różnych powiatów i oczywiście dodajemy je do puli, jednak nie miały wpływu na samą rejestrację.

00:00 / 00:00

Z wyniku cieszy się również Marcin Kulasek z Lewicy:

Zebraliśmy ponad 18 tysięcy podpisów, natomiast w skali ogólnopolskiej było to ponad 285 tysięcy podpisów. Uznajemy ten wynik za dobry.

00:00 / 00:00

A ilu wyborców z Warmii i Mazur popiera kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysława Kosiniaka-Kamysza? Mówi Zbigniew Ciechomski:

Zebraliśmy około 15 tysięcy podpisów. Termin ich zebrania był dosyć krótki, więc jesteśmy zadowoleni, że udało się dotrzeć do tylu osób.

00:00 / 00:00

Jaki jest regionalny wynik Konfederacji, która wystawia Krzysztofa Bosaka – podaje Piotr Lisiecki:

W obu okręgach w regionie zebraliśmy ponad 7 tysięcy podpisów. Nie była to jakaś akcja, bo połączone siły partii Ruch Narodowy i KORWiN poradziły sobie z tym zadaniem.

00:00 / 00:00

W najnowszym badaniu CBOS na pytanie o udział w wyborach prezydenckich 86 proc. badanych odpowiedziało, że na pewno weźmie w nich udział, 10 proc. wyraziło niezdecydowanie, zaś 4 proc. odpowiedziało, że raczej nie weźmie w nich udziału. Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zbiórka, Piotr Lisiecki, rejestracja, komitety, Marcin Kulasek, podpisy, wybory prezydenckie, Andrzej Duda, Wiktor Wójcik, Małgorzata Kidawa-Blońska
Czy zmieni się data wyborów prezydenckich w Polsce? Poseł PiS: obecnie nie ma na to żadnych argumentów

Udało nam się zebrać ponad 285 tysięcy podpisów pod kandydaturą Roberta Biedronia - powiedział w Porannych pytaniach Radia Olsztyn poseł Lewicy Marcin Kulasek. Z kolei poseł...

Zamknij
RadioOlsztynTV