Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Udany debiut Kłosińskiego w Pjongczang. „Za cztery lata pojadę walczyć o medal”

Panczenista Sebastian Kłosiński Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

W piątek olimpijski debiut zaliczył panczenista Orła Elbląg Sebastian Kłosiński. 25-latek zajął 17. miejsce w wyścigu na 1000 m igrzysk w Pjongczangu. „To była bardzo cenna lekcja. Za cztery lata do Pekinu pojadę walczyć o podium” – zapowiedział.

„Występ był niezły, chociaż celowałem w pierwszą dziesiątkę. Pierwsze 600 m przejechałem naprawdę dobrze, ale potem było mi już ciężko. Końcówkę pokonałem praktycznie tylko dzięki sile woli” – opisał swój debiut. Do 10. miejsca zabrakło mu 0,42 s.

Kłosiński podąża tą samą drogą co Zbigniew Bródka – na tor długi trafił z short tracku. Przeniósł się na niego trzy lata temu. „Złoty medal Zbyszka z Soczi natchnął mnie do podjęcia tej decyzji. Jego triumf oglądałem w telewizji z narzeczoną” – zdradził.

Zawodnik przyznał, że olimpijska atmosfera go nie przytłaczała. „Czułem się tak samo jak na Pucharze Świata, tylko stawka większa i presja kibiców. Cieszę się, że tutaj przyjechałem. Nauczyłem się radzić sobie z tymi wszystkimi wymaganiami i jestem mocniejszy. To była bardzo cenna lekcja. Za cztery lata do Pekinu pojadę ścigać się o podium” – zapowiedział.

Panczeniści rywalizację w południowokoreańskich igrzyskach zakończą w sobotę. Wówczas zostanie rozegrana konkurencja debiutującą w programie olimpijskim – wyścig ze startu wspólnego. Udział weźmie w niej 23. w piątek Konrad Niedźwiedzki.

„Przede wszystkim chcę powalczyć o awans do finału. Jeśli się uda, to w zależności od samopoczucia zdecyduję co zrobić w decydującym wyścigu. Albo postawię na zbieranie punktów na lotnych premiach, co może dać wysoką pozycję końcową, albo postawię wszystko na jedną kartę i powalczę o podium” – zdradził.

Na 1000 m rywalizował jeszcze Piotr Michalski, który zajął 31. miejsce. Tak jak na 1500 m najlepszy okazał się Holender Kjeld Nuis. Kolejne miejsca zajęli Norweg Havard Lorentzen i reprezentant gospodarzy Tae-Yun Kim.

Autor:  W. Kruk-Pielesiak (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w debiut, Igrzyska Olimpijskie, Sebastian Kłosiński
Mamy złoto! Kamil Stoch mistrzem olimpijskim w Pjongczang!

Kamil Stoch został w Pjongczangu mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich na dużej skoczni. W konkursie na dużym obiekcie wyprzedził Niemca Andreasa Wellingera i Norwega Roberta Johanssona....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV