Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie klas I-III w całej Polsce wrócili do nauki zdalnej

Dzieci z klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce znów uczą się zdalnie. W minionym tygodniu najmłodsi uczniowie z województw warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, lubuskiego i mazowieckiego, gdzie był regionalny lockdown, uczyli się w systemie mieszanym.

W poniedziałek weszła w życie nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji i nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zgodnie z nią od 22 marca do 11 kwietnia zawieszone zostaje w całym kraju prowadzenie zajęć stacjonarnych w szkołach dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. W tym czasie uczniowie z tych klas mają się uczyć zdalnie.

W ocenie warmińsko –mazurskiego wicekuratora oświaty, Wojciecha Cybulskiego, decyzja o powrocie do nauki online nie jest zaskoczeniem, a w związku z sytuacją epidemiczną nie mogła być inna.

Innej decyzji tutaj nie można było podjąć. Natomiast dyrektorzy są do tej „nowej” sytuacji bardzo dobrze przygotowani. Nauka zdalna w naszym województwie funkcjonowała przez ostatnie tygodnie. Ten tydzień był jedynie takim pewnym poluzowaniem, gdzie szkoły pracowały hybrydowo. Miejmy  nadzieję, że po świętach wrócimy do szkół.

00:00 / 00:00

Szkoły nie są jednak zamknięte, niektóre dzieci nadal będą do nich uczęszczać – mówi Dariusz Człapiński z warmińsko-mazurskiego kuratorium oświaty.

Jest taka możliwość o ile ich rodzice pracują w podmiotach leczniczych, które bezpośrednio maja wpływ na zwalczanie COVID-19.

00:00 / 00:00

Dyrekcja szkoły także może zezwolić na naukę stacjonarną w wyjątkowych przypadkach.

Dyrektor szkoły ma nadal obowiązek organizować nauczanie stacjonarne na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności lub ze względu na dzieci, które nie mają możliwości uczestniczenia w pracy zdalnej w domu.

00:00 / 00:00

Nauka zdalna klas I-III ma potrwać do 11 kwietnia. Żłobki i przedszkola pozostają otwarte.

Autor: K. Kantor/M. Kawiatkowska
Redakcja: A. Chmielewska za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w online, koronawirus
Wstrzymano weekendowe szczepienia w jednym z olsztyńskich szpitali. Około 600 osób dostanie preparat za kilka dni

515 kolejnych mieszkańców Warmii i Mazur zostało zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Liczba wykonanych szczepień wzrosła tym samym do 180 tysięcy 401. To dane, które Ministerstwo Zdrowia opublikowało...

Zamknij
RadioOlsztynTV