Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tytoniowy biznes w Elblągu. Zatrzymano trzech mieszkańców regionu

Fot. Morskie Oddział Straży Granicznej

Ponad 400 kilogramów suszu tytoniowego i krajanki o łącznej wartości ponad 200 tysięcy złotych przechwycili podczas akcji w Elblągu funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej, współpracujący z Krajową Administracją Skarbową oraz strażnikami granicznymi z Braniewa.

W jednej z hal gospodarczych, która prawdopodobnie była nielegalną, przydomową fabryczką, funkcjonariusze wylegitymowali trzech mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego w wieku 32, 42 i 48 lat. Skontrolowali też trzy zaparkowane tam samochody.

W volkswagenie transporterze ujawniono ponad 400 kilogramów nielegalnego suszu tytoniowego. W hali gospodarczej, wynajmowanej przez jednego z mężczyzn, natrafiono na krajankę i susz oraz maszynę do jego cięcia

– wyjaśnia Tadeusz Gruchalla z zespołu prasowego Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

00:00 / 00:00

Strażnicy zabezpieczyli maszynę. Do jej posiadania przyznał się najstarszy z zatrzymanych mężczyzn. Sprawą zajmują się teraz funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Śledczej z Placówki Straży Granicznej w Elblągu.

Fot. Morski Oddział Straży Granicznej

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, tytoń, Krajanka, Krajowa Administracja Skarbowa, KAS
Start Elbląg nie sprawił niespodzianki. „Zbyt łatwo straciłyśmy bramki”

Podopieczne Marcina Pilcha przegrały, na wyjeździe, z utytułowanym faworytem, nie tylko spotkania 14. kolejki rozgrywek, ale również Mistrzostw Polski. Szczypiornistki Startu przegrały z  Perłą Lublin 23:32....

Zamknij
RadioOlsztynTV