JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Typa nie ukończył Rajdu Rzeszowskiego

Radosław Typa, fot. Dominik Kalamus (typa.pl)

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran jadący Subaru Imprezą wygrali 22. Rajd Rzeszowski, czwartą rundę samochodowych mistrzostw Polski.

Drugi był Maciej Rzeźnik z Przemysławem Mazurem (Peugeot 207 S2000), a trzecią pozycję zajął prowadzący po pierwszym dniu Grzegorz Grzyb pilotowany przez olsztynianina Daniela Siatkowskiego (Skoda Fabia S2000).

Jedyny olsztyński kierowca regularnie startujący w Mistrzostwach Polski – Radosław Typa – z powodu wypadku nie ukończył imprezy.

Rajd Rzeszowski był także rundą Rajdowego Pucharu Polski, czyli tak zwanej „rajdowej drugiej ligi” – tu startowała jedna załoga z regionu. Marcin Kurp z Piotrem Pasztaleńcem zajęli drugie miejsce w klasie N2 i 15 w klasyfikacji generalnej.

Rajd Rzeszowski był jednocześnie czwartą rundą mistrzostw Polski. Całkowita długości trasy wynosi 466 km, z czego 172 km to odcinki specjalne.