Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Turyści z całego świata zjechali się na Pola Grunwaldu. Dziś rozpoczynają się mistrzostwa Polski w walkach rycerskich

Pojedynki rycerskie przed bitwą. Fot. Łukasz Sadlak

Na Polach Grunwaldzkich rozpoczęły się pierwsze imprezy przed sobotnią największą inscenizacją bitwy średniowiecznej z 1410 roku. Od lat przyciąga ona tysiące miłośników tego okresu i rekonstruktorów z całego świata m.in. Litwy, Rosji, Niemiec, a nawet USA i Australii. Dziś rozpoczęły się mistrzostwa Polski w walkach rycerskich.

Na Pola Grunwaldu zjechały już bractwa rycerskie, które przez kilka dni mieszkają i żyją według średniowiecznych reguł i zasad. Nie używają współczesnych sprzętów, gotują według średniowiecznych przepisów i ubierają się wyłącznie w historyczne stroje. Są też rzemieślnicy, którzy wytwarzają  naczynia i elementy uzbrojenia.

Dziś odbywają się IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich, m.in. V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu”, warsztaty chorału gregoriańskiego, zmagania w grze w bule. Po południu odbędą się grupowe walki w Bojowym Turnieju Chorągwi, zaś o 20.00 – finał Turnieju Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu.

Imprezy potrwają do niedzieli.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inscenizacja, rycerze, bitwa pod Grunwaldem, turniej rycerski
Niefortunna pomyłka czy próba wyłudzenia? Zamieszanie wokół inscenizacji słynnej Bitwy pod Grunwaldem

Bitwa z oskarżeniami o wyłudzenia w tle. Wójt gminy Grunwald zarzuca Fundacji "Grunwald" próbę wyłudzenia pieniędzy na inscenizację słynnej bitwy. Fundacja "Grunwald" jest jednym z organizatorów...

Zamknij
RadioOlsztynTV