Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„Tu się tworzy! Rzemiosła dawne”. Elbląskie Muzeum przedstawia tradycyjne i zapomniane zawody

Fot. Agnieszka Chmielewska

W sobotę i w niedzielę Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu organizuje serię pokazów pod hasłem „Tu się tworzy! Rzemiosła dawne”. Przybliżą one tajniki dawnych rzemiosł oraz tradycyjnych zawodów, zapomnianych lub uznanych za ginące.

Miłośnicy historii zobaczą za darmo, online filmy, które powstały we współpracy z rekonstruktorami indywidualnymi oraz skupionymi wokół projektów: Officina Ferraria, Pracownia Rzemiosł Dawnych, Wool Witches Workshop czy Garnizon Gdańsk.

Sobota poświęcona jest rzemiosłom XVIII-wiecznym. Będzie można podejrzeć lutnika, garbarza, szewca, srebrnika i chirurga. A kucharka pokaże jak przygotowywało się potrawy i jak wyglądały obyczaje przy stole – zaprasza Agnieszka Sławińska z elbląskiego Muzeum.

Niedziela przeniesie widzów do czasów średniowiecza. Tu będzie pokaz pracy bursztynnika, kowala i cieśli czy prządki.

Filmy mają od 10 do 20 minut. Będą udostępniane na stronie elbląskiego muzeum oraz na muzealnym fanpejdżu i kanale YouTube. Premierowe pokazy zaczęły się w sobotę o godzinie 13.00, a w niedzielę o 12.00.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rzemiosło, Muzeum Archeologiczno-Historyczne
Archeolodzy nie przestaną poszukiwać krzyżackiej baszty w Elblągu

Jesteśmy lekko rozczarowani - tak pierwszą próbę przekopywania gruntu w poszukiwaniu pozostałości zamku krzyżackiego w Elblągu komentują archeolodzy z Muzeum Archeologiczno- Historycznego. Odkryte fragmenty murów, które...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV