Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzy lata temu policjant potrącił motocyklistów, jeden z nich zmarł. Ruszyła rozprawa apelacyjna

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczęła się rozprawa apelacyjna kierowcy radiowozu Andrzeja Ch. oskarżonego o spowodowanie wypadku drogowego pod Gietrzwałdem, w którym śmierć poniósł 41-letni motocyklista, a dwaj inni zostali ranni.

Do wypadku doszło 20 września 2015 roku, tego dnia padał deszcz. Andrzej Ch. nie przyznał się do winy. Podniósł m.in., że pojazd stracił przyczepność z uwagi na nieprawidłowe ogumienie.
Sąd Rejonowy w Olsztynie wyrokiem z dnia 17 kwietnia tego roku skazał Andrzeja Ch. na karę roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na dwuletni okres próby.

Apelacje od wyroku Sądu I instancji złożyli oskarżony i jego obrońca. Sąd II instancji przesłuchał jednego świadka oraz dwóch biegłych, którzy wcześniej wydali opinię w tej sprawie. Obrońca dodatkowo wniósł o przeprowadzenie dowodu z prywatnej opinii rzeczoznawcy. Z uwagi na to, że Sąd i oskarżyciele zostali zaskoczeni nowym wnioskiem dowodowym, rozprawa została przerwana do dnia 20 listopada.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, policjant, wypadek, wyrok, apelacja, motocyklista, sąd okręgowy
Skarbówka w Bartoszycach wycofała apelację ws. tamtejszego mechanika. Mężczyzna stanął przed sądem za „niefiskalną” żarówkę

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Bartoszycach wycofa apelację od wyroku sądu I instancji w sprawie "niefiskalnej" żarówki. Sprawa dotyczy mechanika, który wymienił żarówkę w aucie nie wydając...

Zamknij
RadioOlsztynTV