DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro

Trzecioligowe derby na korzyść GKS-u Wikielec

W roli bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie dwóch trzecioligowców z naszego regionu. Mamry Giżycko podejmowały dziś GKS Wikielec w zaległym meczu 28. kolejki.

W rundzie jesiennej GKS Wikielec przegrał u siebie z Mamrami 1:2. Tym razem to drużyna Damiana Jarzembowskiego była górą w Giżycku, wygrywając 1:0. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 24. minucie po strzale Pawła Grzybowskiego.

Trzy punkty dla Wikielca były bardzo istotne – przypomnijmy, że wszyscy trzecioligowcy z naszego regionu walczą w tym sezonie o utrzymanie. Przed tym spotkaniem Mamry Giżycko zajmowały 15. miejsce w tabeli, 16. Znicz Biała Piska, a 17. GKS Wikielec. Po dzisiejszej wygranej drużyny z Wikielca kolejność się nie zmieniła.

Do strefy gwarantującej utrzymanie Mamrom brakuje 6 punktów, Zniczowi 7, a GKS-owi – 9. Do końca sezonu sześć kolejek, Biała Piska pauzuje w przedostatniej.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w piłka nożna, GKS Wikielec, 3 liga
Sokół powalczył, ale przegrał

Grad goli we Wronkach! Pewny spadku z drugiej ligi Sokół Ostróda nie dawał za wygraną, ale ostatecznie uległ rezerwom Lecha Poznań... 4:6. W 4. minucie meczu...