JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Sokół powalczył, ale przegrał

Grad goli we Wronkach! Pewny spadku z drugiej ligi Sokół Ostróda nie dawał za wygraną, ale ostatecznie uległ rezerwom Lecha Poznań… 4:6.

W 4. minucie meczu Lech objął prowadzenie. Płaskim strzałem z 15 metrów gola zdobył Jakub Antczak. Chwilę później po składnej akcji Sokoła do wyrównania doprowadził Łukasz Święty. Kolejorz odgryzł się już w 9. minucie i było 2:1. 6 minut później ostródzianie znowu odrobili straty. W 25. minucie znowu remis, ale… 3:3.

Najpierw dla Sokoła gola zdobył Arturo Lias, ale dosłownie chwilę później kolejny trafienie dołożył Jakub Antczak z Lecha. Wynik nie zmienił się przez kolejne zaledwie… 11 minut. Wtedy 7 bramkę we Wronkach zdobył zawodnik rezerw Kolejorza Łukasz Spławski. W 42. minucie Tymoteusz Klupś z rzutu karnego pokonał Pawła Rabina i na przerwę gospodarze schodzili, prowadząc 5:3. Druga połowa również była zacięta, ale drużyny dołożyły tylko po jednym trafieniu – Lech w 87. minucie, a Sokół w doliczonym czasie gry. Wynik meczu na 4:6 dla ostródzian ustalił Patryk Skórecki po rzucie karnym.