Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzeci zastępca rządzi miastem. Kiedy do pracy wróci Piotr Grzymowicz?

fot. Przemysław Getka

Ewa Kaliszuk – trzeci wiceprezydent Olsztyna – nadal pełni obowiązki włodarza miasta. Prezydent Piotr Grzymowicz najprawdopodobniej jutro wróci do pracy.

Nie ma żadnych przerw w ciągłości pracy ratusza, bo w pracy są także sekretarz miasta i skarbnik. Sprawy są na bieżąco załatwiane. Wydajemy decyzje, zaświadczenia, dokumenty tożsamości, akty urodzenia i akty zgonu

– zapewniła rzeczniczka olsztyńskiego Urzędu Miasta Marta Bartoszewicz.

Jak wyjaśniła rzeczniczka, dziś kończy się zwolnienie lekarskie prezydenta Piotra Grzymowicza i najprawdopodobniej jutro wróci on do pracy.

Wiceprezydent Olsztyna Ryszard Kuć ma zwolnienie do 5 stycznia, a drugi wiceprezydent miasta Halina Zaborowska-Boruch będzie na urlopie do końca roku.

Przypomnijmy, że 15 grudnia Piotr Grzymowicz poinformował w mediach społecznościowych, że jest zakażony koronawirusem. Dzień później trafił do szpitala w Ostródzie, gdzie był hospitalizowany.

Autor: P. Karpiszen

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w urząd, Piotr Grzymowicz, Marta Bartoszewicz, Ewa Kaliszuk
Koronawirus w olsztyńskim ratuszu. Kto teraz podejmuje decyzje?

Kto teraz rządzi Olsztynem? Przypomnijmy, że prezydent miasta - Piotr Grzymowicz - jest zakażony koronawirusem. Jego obowiązki miał przejąć wiceprezydent Ryszard Kuć, ale również uzyskał pozytywny...

Zamknij
RadioOlsztynTV