Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzech mężczyzn zostało oskarżonych o ciężkie pobicie. Badanie wariografem pomoże prokuraturze w śledztwie

Fot. fotolia.pl

Do Sądu Okręgowego w Elblągu trafił akt oskarżenia w sprawie ciężkiego pobicia młodego mężczyzny. Przed sądem stanie trzech oskarżonych w wieku 23, 24 i 25 lat.

Do zdarzenia doszło w kwietniu zeszłego roku na ulicy Kilińskiego w Elblągu. W przededniu pobicia domniemani sprawcy byli na meczu, a potem bawili się w różnych lokalach. W jednym spotkali partnerkę przyszłej ofiary. Kiedy zasnęła, wykorzystali jej telefon komórkowy, by zwabić poszkodowanego w miejsce, gdzie go pobili.

Mężczyzna będzie miał w sądzie wsparcie prokuratury – zapowiada Jarosław Żelazek, szef Prokuratury Rejonowej w Elblągu:

Reprezentujemy jego interesy, ponieważ został bardzo poważnie pobity. W momencie, kiedy występował w charakterze pokrzywdzonego, to niewiele mógł nam pomóc. Nie pamiętał tego zdarzenia, przez długi czas pozostawał w śpiączce.

Podejrzani nie przyznają się do winy i nie chcą składać wyjaśnień. Poszkodowany, w wyniku poważnych obrażeń, niewiele pamięta. Prokuratura posłużyła się wariografem, którego użycie kojarzymy raczej z filmami kryminalnymi. Rzadko korzystamy z tego narzędzia – przyznaje prokurator Żelazek.

Z trójki oskarżonych, dwóch mężczyzn nie ma za sobą żadnej przeszłości kryminalnej. Jeden był już karany za drobne przestępstwa. Grozi im do ośmiu lat więzienia. Sąd nie wyznaczył jeszcze terminu pierwszej rozprawy.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, pobicie, sledztwo, proces, wariograf, wykrywacz kłamstw
„Wstępne ustalenia mówią o samobójstwie, ale nie wykluczamy innych wersji”. Prokuratura bada sprawę śmierci Jana Tandyraka

Śledztwo w sprawie śmierci Jana Tandyraka, byłego polityka, przewodniczącego olsztyńskiej Rady Miasta i przedsiębiorcy prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn Północ. O wstępnych ustaleniach poinformowała Radio Olsztyn Agnieszka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV