Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Trzeba zadbać o uczciwość i transparentność cen”. Inspekcja Handlowa kontroluje składy węgla

Fot. P. Getka

W obecnej sytuacji rynkowej istotne jest, by zadbać o uczciwość i transparentność ustalania cen węgla – powiedział prezes UOKiK. Tomasz Chróstny odniósł się do prowadzonych przez Inspekcję Handlową kontroli składów węgla w całej Polsce.

Prezes UOKiK poinformował, że w tej chwili skontrolowano 3900 składów węgla, zostało jeszcze kilkaset. Jak dodał, inspektorzy przyglądają się między innymi cenom i legalności prowadzenia działalności przez sprzedawców.

Sprawdzamy jaka jest struktura rynku, kim są przedsiębiorcy prowadzący składy. Weryfikujemy ceny i będziemy dysponowali do końca roku cenami na każdy dzień, bo chcemy zadbać o to, aby przedsiębiorcy samodzielnie ustalali cenę, żeby konkurencja mogła zrobić swoje, a w rzeczywistości, żeby konsumenci dzięki temu nie tylko mieli dostępny węgiel ale mogli również skorzystać z uczciwych mechanizmów, a zatem – żeby był on dostępny w niższych cenach właśnie dzięki konkurencji na rynku

– dodał szef UOKiK.

Tomasz Chróstny przypomniał, że sprzedawcy muszą również spełniać wymóg posiadania konta na portalu cieplo.gov.pl i bieżącej aktualizacji cen sprzedaży węgla.

Za zmowę cenową lub podział rynku grozi kara do 10 procent obrotu przedsiębiorcy za każdą z praktyk oraz do 2 milionów złotych na osoby zarządzające firmą, które są bezpośrednio odpowiedzialne za niedozwolone ustalenia.

Redakcja: A. Niebojewska za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UOKiK, węgiel
Węgiel po preferencyjnej cenie. W Olsztynie ruszył nabór wniosków

W Olsztynie zaczęło się przyjmowanie wniosków na zakup węgla po preferencyjnej cenie. Zainteresowani mieszkańcy mogą je składać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Węgiel w cenie 2...

Zamknij
RadioOlsztynTV