Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Węgiel po preferencyjnej cenie. W Olsztynie ruszył nabór wniosków

Fot. P. Getka

W Olsztynie zaczęło się przyjmowanie wniosków na zakup węgla po preferencyjnej cenie. Zainteresowani mieszkańcy mogą je składać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Węgiel w cenie 2 tysięcy złotych za tonę będzie sprzedawany osobom, które są uprawnione do dodatku węglowego. Opał będzie do odebrania z siedziby olsztyńskiego MPEC-u. Jak mówi dyrektor MOPS Elżbieta Skaskiewicz, będzie też można zamówić transport – ale za dodatkową opłatą.

00:00 / 00:00

MOPS spodziewa się, że kupnem węgla w stolicy Warmii i Mazur może być zainteresowanych około 2 tysięcy osób. Mieszkańcy Olsztyna – podobnie jak innych gmin uczestniczących w rządowym programie preferencyjnej sprzedaży węgla – mogą kupić do 1,5 tony do końca bieżącego roku oraz do 1,5 tony na początku roku przyszłego.

Wcześniej – bo w połowie miesiąca – wnioski zaczął przyjmować urząd miasta i gminy Pasym. Sekretarz Jan Lisiewski informuje, że zgłoszenia napływają codziennie.

00:00 / 00:00

Sporo wniosków wpłynęło równie do urzędu gminy w Pieckach – mówi jej sekretarz Hubert Sadownikow.

00:00 / 00:00

Rządowy projekt dopłat do węgla zakłada, że samorządy kupują opał w cenie do 1,5 tysiąca złotych za tonę, a następnie sprzedają mieszkańcom za maksymalnie 2 tysiące złotych za tonę.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Niebojewska

Elbląg gotowy do dystrybucji węgla z rządowego programu

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Mpec, wnioski, węgiel
Chciała kupić węgiel, straciła pieniądze. Jak nie dać się oszukać?

Kolejne oszustwo metodą "na węgiel". Tym razem pieniądze straciła mieszkanka powiatu nowomiejskiego. Kobieta zamówiła przez stronę internetową, łudząco podobną do oficjalnej strony oferującej sprzedaż węgla, dwie...

Zamknij
RadioOlsztynTV