Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Do akcji włączyli się policjanci, prokuratorzy i sędziowie z Warmii i Mazur

Bezpłatne porady prawne. Fot. fotolia

Z bezpłatnych porad prawnych można korzystać w Olsztynie, Elblągu, Braniewie, Ostródzie, Iławie, Nowym Mieście Lubawskim i Działdowie.

Koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości akcja ma zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Dziś do akcji przyłączyli się członkowie olsztyńskiej adwokatury, którzy będą udzielać bezpłatnych porad prawnych. Do piątku, w godzinach od 10 do 13, prawnicy dyżurują w siedzibie Izby Adwokackiej w Olsztynie przy ulicy Linki 3/4.

Specjalne dyżury pełnią między innymi policjanci, prokuratorzy i sędziowie. Jak wyjaśnia rzeczniczka prasowa elbląskiej Prokuratury Okręgowej Iwona Piotrowska, każdy może się zgłosić i otrzymać profesjonalne wsparcie.

W Elblągu miejsc, w które można się udać jest kilka.

Tydzień pomocy związany jest z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Stankiewicz/A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przestępstwo, prawo, pomoc, ofiary, ofiara
Ofiary przestępstw mogą w tym tygodniu skorzystać z bezpłatnych porad prawnych

We wszystkich większych miastach Polski rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Na poradę prawną mogą liczyć także mieszkańcy Warmii i Mazur. Uciążliwy sąsiad czy przestępstwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV