Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa Polsko-Ukraińskie Forum Naukowe

Fot. wns.uwm.edu.pl

Organizatorami „VII Polsko-Ukraińskiego Forum Naukowego” są Instytut Nauk Politycznych UWM oraz Instytut Nauk Humanistyczno-Społecznych Uniwersytetu Narodowego „Politechnika Lwowska”.

Dwudniowa konferencja, która obywa się w formule online, jest podzielona na kilka paneli tematycznych. Naukowcy dyskutują m.in. o współpracy na poziomie samorządów regionalnych i mniejszości narodowych, o roli państw Europy Środkowo-Wschodniej w kształtowaniu i realizacji polityki wschodniej Unii Europejskiej oraz o dyplomacji naukowej we wzmacnianiu współpracy ukraińsko-polskiej.

Uczestnicy Forum Naukowego reprezentują aż 59 różnych instytucji naukowych – 8 z Polski i 51 z Ukrainy. Oprócz UWM to np. Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski. Z Ukrainy zaś np. Akademia Lotnicza oraz Odeski Narodowy Uniwersytet Technologiczny.

Przewodniczącą komitetu naukowego konferencji jest prof. Teresa Astramowicz-Leyk z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

>>> Program VII Polsko-Ukraińskiego Forum Naukowego

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja
Szpitalne oddziały nie zostaną zamknięte

Dobre informacje dla pacjentów z Elbląga. W południe zostało podpisane porozumienie w sprawie rezygnacji z likwidacji oddziału internistycznego w jednym ze szpitali. Porozumienie podpisały władze Elbląga...

Zamknij
RadioOlsztynTV