Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Tropy” w olsztyńskim Parku Centralnym. Festiwal literatury podróżniczej dla dzieci i młodzieży

W olsztyńskim Parku Centralnym w sobotę i niedzielę odbywa się pierwszy festiwal literatury podróżniczej dla dzieci i młodzieży „Tropy”. Wśród gości m.in. Michał Rusinek. Zaplanowano spotkania autorskie i warsztaty.

„Tropy” to pierwszy festiwal literatury podróżniczej dedykowany dzieciom i młodzieży.

W trakcie dwóch dni festiwalu na uczestników czekają spotkania z uznanymi autorami, warsztaty artystyczne, komiksowe oraz kreatywnego pisania, gry podwórkowe z całego świata, zabawy literackie i opowieści znanych podróżników.

Festiwal będzie się odbywał na powietrzu, w Parku Centralnym w pobliżu zajezdni trolejbusowej. Jest tam strefa wolnego czytania z mobilną biblioteką Kłobooka, będzie też można przejść przez Śródziemie do Stumilowego Lasu.

– Na wytrwałych surwiwalowców czeka wielkie biwakowanie w parku, zakończone przywoływaniem najstarszych mitów świata i mitów ziemi – zapewnia Agnieszka Prusik z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Gośćmi festiwalu są m.in.: Michał Rusinek, Natalia Uryniuk, Stanisław Łubieński, Zofia Frankowska i Tomasz Samojlik.

W niedzielę podczas festiwalu będą nagrywane mini-filmiki z pozdrowieniami uczestników imprezy dla rodaków mieszkających w dalekiej Rosji. O godz. 11 zostanie wyemitowany reportaż z takimi pozdrowieniami od mieszkających w Rosji Polaków. Nagrał je olsztyński dziennikarz i podróżnik Karol Fryta.

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny. Uczestników imprezy obowiązuje zasłanianie ust i nosa.

Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Olsztyn.

Autor: PAP
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
3. kolejka II ligi. Sokół zagra z Pogonią, a Olimpia z Bytovią

Przed nami 3. kolejka piłkarskiej drugiej ligi. Dziś Sokół Ostróda podejmie Pogoń Siedlce, która nie zdobyła ani jednego punktu. - Nie sugerowałbym się poprzednimi wynikami. Pogoń...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV