Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trenerzy rozmawiali o metodach szkoleniowych

Zbigniew Lewicki – Prezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu. Fot. Łukasz Węglewski

Prawie stu trenerów z Warmii i Mazur stawił o się w Olsztynie na konferencji szkoleniowej poświęconej najnowszym trendom w ich pracy.

Z frekwencji cieszył się organizator – Zbigniew Lewicki – prezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu.

00:00 / 00:00

Sporo obaw przyniosła deregulacja zawodu trenera, co powoduje, że szkolić może teraz praktycznie każdy. Dlatego trzeba być czujnym, zapisują c swoje dzieci na zajęcia sportowe – przyznaje Robert Włodarczyk z warmińsko-mazurskiej Federacji Sportu i trener kajakarstwa

00:00 / 00:00

Mariusz Skrzyński – prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Błękitni” w Ornecie – i trener piłkarski. Fot. Łukasz Węglewski

Dużo mówiło się również o charakterze szkoleniowców. Psycholog sportowy Dariusz Nowicki nie ukrywał, że era trenerów krzyczących na swoich podopiecznych minęła.

00:00 / 00:00

Jak mówi Michał Alancewicz – trener grup młodzieżowych w Stomilu Olsztyn – warto zaczynać wcześnie i bać się przeciwności losu.

00:00 / 00:00

Jednym z najmłodszych uczestników konferencji był Leszek Wojciech Kłoczko, który uczy się trenerskiego fachu w grupie 10-letnich adeptów piłkarskich szkółki Stomilu Olsztyn.

00:00 / 00:00

Wśród uczestników była m.in. koszykarka KKS-u Olsztyn – Joanna Markiewicz – która prowadzi też zajęcia w młodszych grupach wiekowych. Co jest trudniejsze? Gra czy trenowanie swoich następczyń?

00:00 / 00:00

(mświn/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w trener, konferencja, Dariusz Nowicki
Jak inteligentnie zarządzać miastami?

Nowoczesne systemy zarządzania transportem publicznym, energią cieplną czy elektryczną są coraz popularniejsze, choć nadal jesteśmy daleko w tyle w porównaniu z Europą Zachodnią. Między innymi o...

Zamknij
RadioOlsztynTV