Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trener żeglarstwa z Olsztyna ze stypendium ministra sportu i turystyki

Wacław Szukiel Fot. Fb Wacław Szukiel

Miła niespodzianka na corocznej Gali Mistrzów Sportu w Warszawie. Stypendium ministra sportu i turystyki dostał m.in. trener młodzieży w żeglarskim klubie Nauticus YC Olsztyn Wacław Szukiel.

Wyróżniony szkoleniowiec podkreślił, że ma ono pomóc trenerom w ich ciężkiej pracy. Wacław Szukiel dodał, że za jego podopiecznymi oraz całym klubem znakomity rok i wiele sukcesów.

Nauticus jest ponownie drugim klubem w Olsztynie, jeśli chodzi o klasyfikację punktów w systemie sportu młodzieżowego. Ja sam jako trener miałem przyjemność współpracować z bardzo dobrymi zawodnikami, z którym choćby w ostatnim roku zdobyliśmy wspólnie 4 medale mistrzostw Polski

– mówił.

Wacław Szukiel to również były znakomity finnista i wielokrotny medalista mistrzostw Polski. W 2007 roku wywalczył dla naszego kraju kwalifikację olimpijską, ale rok później przegrał walkę o wyjazd na igrzyska olimpijskie z… bratem – Rafałem Szukielem.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w żeglarstwo, stypendium, Wacław Szukiel, minister sportu i turystyki, Gala Mistrzów Sportu
Są stypendia dla studentów medycyny, którzy chcieliby związać się z Warmią i Mazurami

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przygotował stypendia dla studentów medycyny. Premiowane będą konkretne specjalizacje. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego liczy na to, że dzięki specjalnym stypendiom zachęci studentów medycyny do...

Zamknij
RadioOlsztynTV