Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Trasa S7 do końca roku zostanie oddana w całości”. Dyrektor GDDKiA w Olsztynie gościem Porannych Pytań

Mirosław Nicewicz – dyrektor olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Dziś otwarty zostanie kolejny odcinek przebiegającej przez Warmię i Mazury drogi ekspresowej numer siedem między Rychnowem a Olsztynkiem – mówił w Porannych Pytaniach Mirosław Nicewicz, dyrektor olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Poza otwartym dziś odcinkiem do oddania pozostanie jeszcze dwujezdniowa obwodnica Ostródy na niespełna 10-kilometrowym odcinku. Będzie już komplet zadań realizowanych na drodze ekspresowej S7, z wyłączeniem krótkiego fragmentu na granicy województwa pomorskiego, bo wym zajmuje się oddział w Gdańsku.

Otwarcie S7 na odcinku Rychnowo-Olsztynek dziś po godzinie 14. Czytaj także: Pojedziemy nowym odcinkiem krajowej „siódemki”

Cała siódemka z dwiema jezdniami ruchu na terenie naszego województwa warmińsko-mazurskiego udostępniona zostanie kierowcom prawdopodobnie w tym roku.

Kilka tygodni temu odnotowaliśmy zdarzenie, które miało wpływ na tempo realizowanych prac przy samej Ostródzie. Chodzi o upadłość firmy Vistal z Gdyni, która była podwykonawcą inwestycji. Ma to bezpośrednie przełożenie na największy realizowany obiekt. Harmonogram prac został zachwiany. Generalny wykonawca walczy z czasem i pogodą, aby sprostać pierwotnym planom. Cały czas jest szansa, że w tym roku pojedziemy tym odcinkiem drogi.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego GDDKiA prowadzi kilka dużych ważnych inwestycji. Mirosław Nicewicz zaznaczył, że jedną z nich jest obwodnica Olsztyna.

Tu prace postępują zgodnie z harmonogramem. Pierwszy odcinek obwodnicy od Kudyp do Tomaszkowa powinien zostać zakończony za pół roku. Natomiast odcinek od Tomaszkowa do Wójtowa powinien zostać zakończony za rok. Mamy więc czas na nadgonienie w przypadku, gdyby wystąpiły jakieś zakłócenia.

Bardzo istotna jest także budowa drogi ekspresowej nr 51 między Olsztynem a Olsztynkiem. Z powodu badań archeologicznych były tam dość duże opóźnienia.

Prace archeologiczne spowodowały przesunięcie terminu. Myślę, że do końca roku osiągnięty układ dwujezdniowy, bo zasadnicze roboty zostały wykonane. Prowadzone są prace związane z robotami wykończeniowymi, oznakowaniem poziomym, pionowymi barierami i wygrodzeniami. Prace powinny się zakończyć do końca grudnia.

Posłuchaj całej rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Mirosławem Nicewiczem

00:00 / 00:00

 

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi
Zima na drogach Warmii i Mazur. Wszystkie trasy krajowe są przejezdne, ale lokalnie jest bardzo ślisko

Najgorsza sytuacja panujew województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim, opolskim, śląskim i małopolskim - poinformowała po południu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na przebiegających przez warmińsko-mazurskich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV