Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zima na drogach Warmii i Mazur. Wszystkie trasy krajowe są przejezdne, ale lokalnie jest bardzo ślisko

Najgorsza sytuacja panujew województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim, opolskim, śląskim i małopolskim – poinformowała po południu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na przebiegających przez warmińsko-mazurskich odcinkach dróg krajowych pracuje prawie 40 pługosolarek. Najwięcej w okolicach Ostródy, w pobliżu Ełku  oraz w rejonie Giżycka.

Ślisko jest we wschodniej części województwa, a także na drogach krajowych  w województwie podlaskim na odcinkach Białystok – Bobrowniki i Białystok – Mońki.

Jak wynika z ostrzeżenia wydanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Warmii i Mazurach miejscami może spaść do 8 centymetrów śniegu.

W warunkach zimowych szczególnie ważne jest poruszanie się z włączonymi światłami i stosowanie się do ograniczeń prędkości. Należy też uważać na zagłębieniach terenu, wzniesieniach, w pobliżach lasów i zbiorników wodnych, bo w takich miejsca nawierzchnia może być wyjątkowa śliska. W pobliżu przejść dla pieszych oraz przy dojeżdżaniu do nich trzeba zachować ostrożność. Policja podkreśla, że w warunkach zimowych dopuszczalna prędkość nie musi oznaczać bezpiecznej.
Redakcja: BSChromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, zima, śnieg, uwaga
Akt oskarżenia przeciwko byłej wojewódzkiej konserwator zabytków. Łapówką miały być wakacje w Egipcie i Turcji

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie ma skierować w czwartek do sądu aktu oskarżenia przeciwko byłej warmińsko-mazurskiej konserwator zabytków Barbarze Z., której zarzuca przestępstwa korupcyjne i przekroczenie uprawnień....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV