Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragedia w Giżycku. Spłonęły trzy osoby

W pożarze w Giżycku zginęły trzy osoby. Fot. Łukasz Węglewski

Ciała trzech osób znaleziono nad ranem po pożarze pustostanu w Giżycku. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mogli to być bezdomni.

Zgłoszenie o dymie wydobywającym się z opuszczonego budynku przy ul. Konarskiego wpłynęło po godz. 4.00. Przy dogaszaniu pożaru, strażacy znaleźli na poddaszu na ciała trzech osób – dwóch mężczyzn i kobiety. Spłonęła drewniana podłoga i część wyposażenia. Nadpalona została konstrukcja dachu.

W akcji gaśniczej uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza policji pod nadzorem prokuratury rejonowej w Giżycku.

Policja nie miała wcześniej sygnałów, że w pustostanie mogą nocować bezdomni. Aspirant Iwona Chruścińska z giżyckiej policji przypomniała, że od początku listopada policjanci wspólnie z m.in. strażą miejską – prowadzą kontrole miejsc, w których mogą przebywać bezdomni. Takie osoby są dowożone do schroniska lub do izby wytrzeźwień.

Służby apelują o zwracanie uwagi na osoby, których życie może być zagrożone, m.in. bezdomne i starsze. Przypominają, że przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997, a na Warmii i Mazurach działa też specjalna infolinia 800 165 320.

Minionej doby z wychłodzenia zmarły dwie osoby – w Działdowie i na Dolnym Śląsku.

Autor: K.Kantor za PAP
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, Giżycko, tragedia
Dobiega końca rozbiórka amfiteatru w Giżycku. Plaża miejska zostanie gruntownie przebudowana

Służył mieszkańcom przez ponad 20 lat - teraz na jego miejscu powstaną tereny rekreacyjne. Mowa o amfiteatrze nad jeziorem Niegocin w Giżycku. W okolicy ma powstać...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV