Duże projekty przy Twierdzy Boyen i plaży. Samorząd Giżycka podsumowuje rok

Rok 2025 był dla Giżycka czasem intensywnych działań związanych z miejską kulturą i turystyką. Samorząd skupiał się przede wszystkim na Twierdzy Boyen oraz zagospodarowaniu nabrzeża jeziora Niegocin.
Burmistrz Giżycka, Ewa Ostrowska, podsumowując 12 miesięcy, stwierdziła, że w dużej części koncentrowały się na Twierdzy Boyen, największym zabytku w regionie.
Udało się dokonać podziału instytucji kultury. Twierdza, która wcześniej podlegała Giżyckiemu Centrum Kultury, jest teraz samodzielną jednostką. Przez cały rok pracowaliśmy też nad przygotowaniem projektu o dofinansowanie w wysokości 60 mln zł na potrzeby Twierdzy. Chcemy, aby obiekt zaczął na siebie zarabiać i stał się wizytówką miasta.
– mówiła.
Drugim dużym przedsięwzięciem jest zagospodarowanie plaży. Samorząd planuje nie tylko modernizację samej plaży, ale także całego nabrzeża jeziora Niegocin, aż do granicy z gminą Giżycko.
Posłuchaj wypowiedzi

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy
























