Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragedia nad jeziorem. Utonął mężczyzna, który pływał na desce SUP

Fot. KMP Olsztyn

Policjanci pod prokuratorskim nadzorem wyjaśniają okoliczności utonięcia mężczyzny w jeziorze Pluszne Wielkie w gminie Stawiguda.

Jak ustalono, w sobotę 47-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego wypłynął na desce SUP na jezioro. W pewnej chwili stracił równowagę i wpadł do wody. Na pomoc ruszyli świadkowie, ale nie odnaleźli mężczyzny – relacjonuje młodszy aspirant Andrzej Jurkun z biura prasowego olsztyńskiej policji.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe, które prowadziły poszukiwania. W działaniach uczestniczyli policyjni wodniacy i strażacy płetwonurkowe. Wykorzystano także specjalistyczny sprzęt w tym m.in. drony i łodzie. W niedzielę strażacy z użyciem sonaru odnaleźli ciało mężczyzny. Odnaleziono je na głębokości około 10 metrów.

00:00 / 00:00

Ciało zabezpieczono do badań sekcyjnych. Wyjaśniane są okoliczności wypadku.

Dziś w jeziorze Gil w powiecie ostródzkim utonął 69-letni mężczyzna, a wczoraj w jeziorze Narie, także w powiecie ostródzkim, utonęła 45-letnia kobieta.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

Zniknął chwilę po wejściu do wody. 69-latek utonął

 

Ciało kobiety w jeziorze. Na pomoc było już za późno

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w utonięcie, pluszne, Pluski
Zniknął chwilę po wejściu do wody. 69-latek utonął

W jeziorze Gil w powiecie ostródzkim utonął 69-letni mężczyzna. Chwilę po wejściu do wody zniknął z widoku osób przebywających na brzegu jeziora w Kotkowie w gminie...

Zamknij
RadioOlsztynTV