Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zniknął chwilę po wejściu do wody. 69-latek utonął

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Straż Pożarna Dobre Miasto

W jeziorze Gil w powiecie ostródzkim utonął 69-letni mężczyzna. Chwilę po wejściu do wody zniknął z widoku osób przebywających na brzegu jeziora w Kotkowie w gminie Łukta.

Jak powiedział Radiu Olsztyn oficer prasowy policji w Ostródzie podkomisarz Michał Przybyłek, mężczyznę wydobyto na brzeg i rozpoczęto akcje reanimacyjną, którą kontynuowały przybyłe na miejsce służby. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować.

00:00 / 00:00

Przyczyny i okoliczności utonięcia mężczyzny wyjaśniają policjanci pod prokuratorskim nadzorem. Przypomnijmy, że wczoraj w jeziorze Narie, także w powiecie ostródzkim, utonęła 45-letnia kobieta.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w trakcie wypoczynku nad wodą. Najlepiej pływać w miejscach strzeżonych i specjalnie do tego przeznaczonych. Należy pamiętać, aby nigdy nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.


Autor: P. Karpiszen/E. Zych
Redakcja: A. Niebojewska

Ciało kobiety w jeziorze. Na pomoc było już za późno

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jezioro, utonięcie, Gil
Ciało kobiety w jeziorze. Na pomoc było już za późno

W jeziorze Narie w gminie Morąg utonęła 45-letnia kobieta. Dryfujące ciało zauważyli plażowicze i powiadomili służby. Kobietę wyciągnęli z wody strażacy i przeprowadzili reanimację. Niestety, okazała...

Zamknij
RadioOlsztynTV