Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tomasz Prusinowski: automatyka przemysłowa rozwija się, bo jest coraz mniej rąk do pracy


Gościem Leszka Cimocha w audycji Po Pierwsze Gospodarka był Tomasz Prusinowski, współwłaściciel firmy Ater Logic z Olsztyna. Firma zajmuje się automatyką przemysłową i robotyką.

Specjaliści Ater Logic piszą programy informatyczne i algorytmy do obsługi robotów. Liderem automatyzacji na świecie jest obecnie przemysł motoryzacyjny

Zespół Ater Logic tworzą inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu, programowaniu, uruchamianiu i serwisowaniu instalacji automatyki przemysłowej. Olsztyńska firma realizowała projekty w różnych sektorach przemysłu m.in. spożywczym, energetycznym, wentylacyjnym, chemicznym czy wodno-kanalizacyjnym zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Jak podkreśla Tomasz Prusinowski, nie jest problemem kupienie robota, najważniejsze jest zaprogramowanie go tak, by spełniał nasze oczekiwania.

Z katalogu trzeba dobrać takiego robota, jakiego potrzebujemy. Musimy wiedzieć jaką czynność ma wykonywać. Najważniejszym elementem jest animator, który dopiero trzeba skonstruować. My go projektujemy. Wdrożenie prototypu nie jest trudnym zadaniem (…)

Współwłaściciel firmy Ater Logic podkreślił, że automatyka przemysłowa i robotyka cały czas się rozwija.

Branża rozwija się bardzo dynamicznie, ponieważ jest coraz mniej rąk do pracy, a energia stale drożeje (…)

Jak przekonuje firma Ater Logic

automatyzowanie procesów technologicznych pozwala zaoszczędzić czas. Zadania powierzone maszynom wykonywane są szybciej i dokładniej niż analogiczne czynności wykonywane przez człowieka. Oszczędność czasu w prosty sposób przekłada się na wynik finansowy (…) W Ater Logic dostrzegamy również inną zaletę, która pozwala oszczędzać pieniądze. Dzięki zaawansowanym narzędziom raportowania można uniknąć sytuacji awaryjnych, przestoju produkcji czy innych anomalii.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimoch

Tomasz Prusinowski: polscy inżynierowie bez kompleksów mogą konkurować z zagranicznymi firmami.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w programowanie, robotyka, projektowanie, Tomasz Prusinowski, automatyka przemysłowa
Krzysztof Sopyła: Narzędzia związane ze sztuczną inteligencją budzą nasze obawy

Gościem Leszka Cimocha w audycji Po Pierwsze Gospodarka był dr Krzysztof Sopyła, współzałożyciel i prezes firmy Ermlab z Olsztyna, nauczyciel akademicki na UWM. Tematem rozmowy były...

Zamknij
RadioOlsztynTV