Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tomasz Prusinowski: polscy inżynierowie bez kompleksów mogą konkurować z zagranicznymi firmami.

Tomasz Prusinowski, współwłaściciel firmy Ater Logik. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Gościem Leszka Cimocha w Rozmowie gospodarczej był Tomasz Prusinowski, współwłaściciel firmy Ater Logik z Olsztyna.

Zespół Ater Logic tworzą inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu, programowaniu, uruchamianiu i serwisowaniu instalacji automatyki przemysłowej. Realizowali projekty w różnych sektorach przemysłu m.in. spożywczym, energetycznym, wentylacyjnym, chemicznym czy wodno-kanalizacyjnym zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Mamy 5-letnią firmę, ale doświadczenie 15-letnie. Kupując nową maszynę lub sprowadzając używaną z przestarzałym system sterowania może być ona bardzo awaryjna. Z pomocą przychodzą nam systemy sterowania oparte o sterowniki przemysłowe. Możemy ją zmodernizować i wyposażyć w odpowiednie czujniki (…), które będą mówić co ma robić. Nasi inżynierowie tworzą algorytmy sterujące, które mogą być modyfikowane

– wyjaśniał Tomasz Prusinowski.

Gość Rozmowy gospodarczej podkreślał, że postęp w automatyce przemysłowej jest wymyślany i kreowany głównie dla przemysłu motoryzacyjnego.

Sztuczna inteligencja potrafi wiele (…) Dla człowieka zawsze znajdzie się jednak jakieś zadanie (…) Wiele można jeszcze zrobić w branży meblarskiej. Branża spożywcza jest dużo bardziej rozwinięta (…) Firma się rozwija, mamy dużo zamówień (…) Jest coraz mniej rąk do pracy, drożeje energia i dzięki temu, optymalizując zakłady przemysłowe, mamy pracę.

Tomasz Prusinowski dodał, że cały proces od koncepcji do finalnego rozwiązania trwa od roku do 2 lat. Polscy inżynierowie bez kompleksów mogą konkurować z zagranicznymi firmami.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Tomaszem Prusinowskim

Tomasz Prusinowski, współwłaściciel firmy Ater Logik. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w programowanie, inżynier, projektowanie, Tomasz Prusinowski
Uczą się kodowania i programowania. Klub Młodego Programisty w Ełku jednym z kilkunastu w kraju

W Ełku działa Klub Młodego Programisty Jest ich 16 w całym kraju, po jednym w każdym z województw. Uczniowie klas I-VI mogą tu bezpłatnie uczyć się...

Zamknij
RadioOlsztynTV