Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To ostatni weekend karetek wodnych na Wielkich Jeziorach Mazurskich

Karetka wodna. MOPR. Fot. Ł. Węglewski

Dziś po raz ostatni dyżurują wodne karetki, które od czerwca stacjonowały w czterech bazach na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W tym sezonie ratownicy wodni udzielili pomocy 175 osobom.

Karetki wodne na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich stacjonowały od 1 czerwca w Giżycku, Mikołajkach, Rynie i Sztynorcie. Oprócz ratowników medycznych w załodze był także lekarz. Nieodpłatnie pomagały żeglarzom na całym szlaku. Na Mazurach karetki wodne są obecne od kilku lat. Niedziela jest ostatnim dniem tego sezonu, w których karetki stacjonują na wodzie.Jak przekazał Radosław Wiśniewski z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) od początku czerwca karetki wodne interweniowały 104 razy i udzieliły pomocy 175 osobom, z których 87 trafiło do szpitala.

Mimo że od noce na Mazurach są już chłodne, bo temperatura spada do kilku stopni, a dni bywają deszczowe i bardzo wietrzne, na jeziorach wciąż są żeglarze. Wiele jachtów ma ogrzewanie, a żeglujący uważają, że jesienią Mazury są najpiękniejsze i znacznie spokojniejsze niż latem.

Fot. Ł. Węglewski

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, woda, jeziora, szlak, Wielkie Jeziora Mazurskie, MOPR
Wysoki stan wód na Żuławach Elbląskich. Służby zapewniają: nie ma zagrożenia powodzią

Rośnie stan wód na Żuławach. Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wysłało ostrzeżenie o możliwości przekroczenia stanów ostrzegawczych. Tak jest już na Wyspie Nowakowskiej na rzece...

Zamknij
RadioOlsztynTV