Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„To dobra okazja, aby pomóc”. Studenci poszukują potencjalnych dawców szpiku

Fot. P. Karpiszen

Studenci stanęli do walki z nowotworami krwi. Na 58 uczelniach całej Polski trwa akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Po raz 14. organizuje ją Fundacja DKMS.

W Olsztynie włączyli się do niej studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – mówi Jakub Hermanowicz, koordynujący akcję na uczelni.

Organizujemy akcję na 10 stoiskach do czwartku włącznie. Mamy zaangażowanych ponad 80 wolontariuszy. Chodzi o to, aby dla każdego potrzebującego znaleźć dawcę szpiku. Ludzie przychodzą, pytają i rejestrują się.

00:00 / 00:00

Dziś zarejestrowały się m.in. Kasia i Agnieszka.

Dowiedziałam się o akcji od kolegi i stwierdziłam, że to super inicjatywa. Mogę komuś uratować życie, to czemu nie. (…) Myślę, że świadomość, iż mogę uratować komuś życie, jest czymś wartościowym i należy sobie pomagać. Tym bardziej święta to dobra okazja, aby pomóc potrzebującym.

00:00 / 00:00

Przez dwa dni na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zarejestrowało się ponad 100 osób. Akcja będzie kontynuowana w środę i czwartek.

Fot. P. Karpiszen

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Akcja, rejestracja, szpik kostny, dawcy szpiku, ratowanie życia, Fundacja DKMS, nowotwór krwi
Kolejki rosną, a pacjenci nie stawiają się na wizytach. Trwa akcja „Odwołuję, nie blokuję”

"Odwołuję, nie blokuję" - pod takim hasłem trwa kampania, która ma zatrzymać licznik nieodwołanych wizyt u lekarza. Szacuje się, że takich nieodwołanych wizyt w skali kraju...

Zamknij
RadioOlsztynTV