Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To był (raczej) udany sezon elbląskich szczypiornistek

Fot. Anna Dembińska

Niedawno dobiegły końca rozgrywki PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet. Nastąpił czas migracji zawodniczek, zmian klubów, wzmocnień, ale także podsumowań. Jaki był ten sezon dla reprezentanta naszego regionu w Superlidze elbląskiego Startu, który na mecie rozgrywek zajął czwarte miejsce?

Trener zespołu Andrzej Niewrzawa sezon ocenia pozytywnie, ale przypomina, że problemy już były w fazie przygotowań.

00:00 / 00:00

Od drugiej rundy zasadniczej do zespołu wróciła środkowa rozgrywająca Joanna Waga. Doświadczona zawodniczka przyznaje, że zespół w minionym sezonie grał bardzo nierówno.

00:00 / 00:00

Rozgrywki nowego sezonu ruszają na początku września. Na podobieństwo ligi męskiej kobiety też wystartują w lidze profesjonalnej. Kilkanaście klubów, w tym Start Elbląg, złożyło do Związku Piłki Ręcznej w Polsce wymagane dokumenty. Obecnie trwa ich weryfikacja.

Na początku lipca powinniśmy poznać skład nowej PGNiG Superligi. Wielką niewiadomą jest liczba zespołów, które w niej zagrają. Będzie to przedział od 8 do 12 zespołów.

Autor: M.Świniarski
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piłka ręczna, szczypiorniak, Start Elbląg, Joanna Waga, Andrzej Niewrzawa
Nowe twarze w szeregach Warmii Energa

Olsztyńscy szczypiorniści Warmii zbroją się na nowy sezon w pierwszej lidze. O nowych zawodnikach poinformował trener Warmiaków Jarosław Knopik. Są to: Dawid Mięsopust i Miłosz Rupp....

Zamknij
RadioOlsztynTV