Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tłumy na targach wojskowych w Olsztynie. Każdy znajdzie coś dla siebie

Fot. M. Kwiatkowska

To drugi dzień imprezy odbywającej się pod hasłem „Nie przegap swojej szansy” w koszarach przy ulicy Saperskiej. Wojskowe Targi Służby i Pracy potrwają do  godziny 18.

Można spotkać przedstawicieli niemal wszystkich rodzajów wojsk oraz podziwiać sprzęt wojskowy najnowszej generacji, a także dowiedzieć się, dlaczego warto rozpocząć karierę wojskową.

Wojskowe Targi Służby i Pracy w Olsztynie

Posłuchaj relacji Mai Kwiatkowskiej

Przyszedłem z ciekawości popatrzeć na ten nowoczesny sprzęt. Być może nawet się zapisać, bo rozważamy z żoną wstąpienie w szeregi terytorialsów (…) Przyszłam na spacer z dziećmi, żeby pokazać im coś nowego (…)

00:00 / 00:00

Fot. M. Kwiatkowska

Posłuchaj relacji Mai Kwiatkowskiej

Przyszedłem pokazać to córce, która mimo, że ma 6 lat interesuje się wojskiem. Mnie też to ciekawi, ale zdrowie nie pozwala mi iść do wojska a chciałbym (…)  Akademia Marynarki Wojennej – wystawiamy punkt informacyjny i rekrutacyjny zachęcający do wstąpienia w szeregi naszej Akademii. To świetna przygoda i pewna praca (…)

00:00 / 00:00

Wojskowe Targi Służby i Pracy w Olsztynie

Na placu apelowym można zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt wojskowy m.in. armatohaubicę K9 Thunder, czołg K2, wyrzutnię rakietową Langusta, czołg Leopard i na przykład śmigłowiec Black Hawk. Czynna jest bezpłatna strzelnica i baza paintball. Można też spróbować swoich sił na trenażerze skoków spadochronowych. Na stoisku medycznym chętni zrobią podstawowe badania diagnostyczne.

Fot. Ł. Sadlak

Do pracy w wojsku zachęcają żołnierze wielu formacji lądowych, marynarki wojennej, sił specjalnych, a także uczelni wojskowych. Swoje stoisko mają m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, gdzie na wszystkie pytania zainteresowanych odpowiada starszy chorąży Paweł Wojciechowski.

Wyjaśniam dd pierwszego kroku, czyli gdzie należy złożyć wniosek, jakie dokumenty są potrzebne, jakie badania przejdzie kandydat. Efekt końcowy, to wydanie decyzji o powianiu. Najważniejsze kryteria to: polskie obywatelstwo, ukończone 18 lat, ukończona minimum szkoła podstawowa, nie można być karanym.

00:00 / 00:00

Podczas targów na placu apelowym można zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt m.in. armatohaubicę K9 Thunder, czołg K2, wyrzutnię rakietową Langusta i śmigłowiec Black Hawk.

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

„To wielka szansa osobistego rozwoju”. W Olsztynie trwają Wojskowe Targi Służby i Pracy

Autor: I. Malewska/M. Kwiatkowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, armia, targi, koszary, służba
„To wielka szansa osobistego rozwoju”. W Olsztynie trwają Wojskowe Targi Służby i Pracy

W Olsztynie odbywają się dwudniowe, największe w kraju I Wojskowe Targi Służby i Pracy. Żołnierze zapraszają do kompleksu koszarowego przy ul. Saperskiej w Olsztynie. - Wojsko...

Zamknij
RadioOlsztynTV