Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Testy na obecność koronawirusa także w weekendy

Fot. Adobe Stock

W powiatach elbląskim oraz braniewskim test na obecność koronawirusa można zrobić również w weekend.

Aby wykonać test trzeba mieć skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. W soboty i niedziele test na obecność koronawirusa można wykonać w Elblągu w Szpitalu Miejskim przy ul. Żeromskiego. Punkt jest otwarty przez siedem dni w tygodniu w godz. 9-13. W weekend otwarty jest także punkt wymazowy w Laboratorium Medycznym Alab przy ul. 3-go Maja. Jest jednak otwarty zdecydowanie krócej, bo tylko przez 2,5 godziny – w godz. 8 – 10:30.

Przez siedem dni w tygodniu otwarty jest także punkt pobrań w Pasłęku w Szpitalu Powiatowym przy ul. Kopernika. Punkt czynny jest w godz. 8-12:05.

Natomiast w powiecie braniewskim test na obecność wirusa SARS-CoV-2 można wykonać w Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie. Punkt obsługuje pacjentów także w sobotę oraz niedzielę w godz. 12-16:15.

W powiatach elbląskim oraz braniewskim działają także mobilne punkty wymazowe obsługiwane przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Najnowszy punkt „Drive-Thru” powstał w Elblągu na parkingu Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej. W ciągu trzech dni żołnierze pobrali ponad 220 wymazów. Obecnie punkt działa od poniedziałku do piątku w godz. 10-14.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w epidemia, testy, koronawirus
Koronawirus w ełckich przedszkolach

W czterech ełckich przedszkolach zanotowano przypadki koronawirusa. Kilkanaście grup musiało zawiesić działalność. Koronawiurs pojawił się w przedszkolach samorządowych: Perełka, Słoneczna Ósemka, Bajka i Ekoludki. COVID-19 potwierdzono...

Zamknij
RadioOlsztynTV