Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Terapeuci na pokładzie jachtów. W rejs po mazurskich jeziorach wypłyną razem z dziećmi wymagającymi wsparcia

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

30 dzieci z trudnych rodzin oraz domów dziecka – w tym także z Warmii i Mazur – z początkiem wakacji wyruszy w wyjątkowy rejs. Kilkudniowy pobyt na łodzi, ma być dla nich nie tylko letnią przygodą, ale także terapią.

Jak podkreśla organizator wyprawy Grzegorz Piątkowski z Fundacji Baksztag, na pokładzie będą m.in. psychologowie i socjoterapeuci.

00:00 / 00:00

Dzieci mają bardzo duże problemy psychiczne. Nie wiedzą do kogo się złościć. Trochę zostały skrzywdzone przez dorosłych i rodziców. 

W kilkudniowy rejs jachtem popłyną m.in. dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Giżycku i z rodzin pod opieką GOPS-u w Miłkach – dodaje Grzegorz Piątkowski.

00:00 / 00:00

Trasa rejsu będzie prowadziła przez największe mazurskie jeziora, m.in. Nidzkie, Bełdany i Mikołajskie, a także przez największe polskie jezioro – Śniardw. W czasie rejsu dzieci spotkają się także z osobami znanymi i lubianymi, które opowiedzą im jak w życiu osiągnąć sukces i mierzyć się z trudnościami.

Autor: I.Malewska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, pomoc, rejs, psycholog, socjolog
Gmina Ełk pomoże uzależnionym i dotkniętym przemocą domową

Gmina Ełk chce pomagać uzależnionym i osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Powstał tam punkt konsultacyjny. Punkt został otwarty w Urzędzie Gminy, w pokoju nr 4. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV