Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ten dzień w Kościele katolickim jest obchodzony po raz pierwszy. Papież Franciszek ustanowił Niedzielę Słowa Bożego

Fot. fotolia

Biblia w domach ludzi wierzących powinna być pod ręką, a nie pod kluczem czy wysoko na półce. To najważniejsza księga na świecie. Została napisana pod natchnieniem Ducha Świętego, dlatego warto ją czytać codziennie – powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik w Niedzielę Słowa Bożego, która jest obchodzona 26 stycznia, w tym roku po raz pierwszy.

W przekazanej PAP w niedzielę przez biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski informacji, ks. Rytel-Andrianik nawiązał do Listu Apostolskiego papieża Franciszka, w którym ustanowił on Niedzielę Słowa Bożego. Papież w liście tym napisał:

Relacja pomiędzy Zmartwychwstałym, wspólnotą wierzących oraz Pismem Świętym jest ekstremalnie życiodajna dla naszej tożsamości”. Rzecznik KEP dodał, że Niedziela Słowa Bożego „jest również ekstremalnie ważna dla ludzi wierzących.

Ks. Rytel-Andrianik – odnosząc się do słów papieża Franciszka, który we wspomnianym liście podkreślił, że dzień poświęcony Biblii nie powinien być raz w roku, ale w każdym dniu roku – zachęca, by codziennie przeczytać przynajmniej jeden werset Pisma Świętego.

Rzecznik KEP ponowił również prośbę, aby umieszczać na Facebooku i Twitterze oraz innych mediach społecznościowych ulubione cytaty z Pisma Świętego z hasztagiem #Biblia. – W ten sposób wypełnimy wolę papieża Franciszka, który zaznaczył, że ta niedziela jest poświęcona „celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego” – dodał ks. Rytel-Andrianik.

III niedziela okresu zwykłego została ustanowiona przez papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. W tym roku wypada 26 stycznia i jest przeżywana po raz pierwszy w Kościele katolickim.

 

Autor: S. Karnacewicz/ (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w papież Franciszek, Biblia, pismo święte
Papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego w Ełku. Zobacz, kto nim został

Prowincjał pallotynów ksiądz Adrian Józef Galbas został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji ełckiej. Biskup nominat od 2011 roku sprawuje urząd przełożonego prowincjalnego pallotyńskiej Prowincji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV