Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego w Ełku. Zobacz, kto nim został

Papież Franciszek. Fot. M. Mazur/episkopat.pl

Prowincjał pallotynów ksiądz Adrian Józef Galbas został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji ełckiej.

Biskup nominat od 2011 roku sprawuje urząd przełożonego prowincjalnego pallotyńskiej Prowincji Zwiastowania Pańskiego z siedzibą w Poznaniu. Ks. Adrian Józef Galbas urodził się 26 stycznia 1968 roku w Bytomiu. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Ołtarzewie. Przez rok po święceniach pracował jako wikariusz w Łodzi. W latach 1995-1998 studiował teologię pastoralną oraz dziennikarstwo w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W grudniu 2003 roku ks. Galbas został proboszczem parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Poznaniu. W czerwcu 2012 roku obronił doktorat z teologii duchowości na UKSW w Warszawie. Od 2011 roku sprawował urząd przełożonego prowincjalnego księży pallotynów w Poznaniu.

Dotychczasowy biskup pomocniczy, Romuald Kamiński, został przeniesiony przez papieża na urząd biskupa koadiutora diecezji warszawsko-praskiej.

Ks. Adrian Józef Galbas – nowy biskup pomocniczy w Ełku

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ksiądz, papież Franciszek, biskup pomocniczy, Romuald Kamiński
Pijany wikary przyjechał autem na pogrzeb

Do zdarzenie doszło w Wydminach. Policję zawiadomił jeden z uczestników ceremonii pogrzebowej, gdy wikary przyjechał na uroczystość. Wikarego na pogrzebie zastąpił proboszcz. Policjanci zastali wikarego na...

Zamknij
RadioOlsztynTV