Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tematy medyczne zdominowały konferencję prasową kandydatów partii Razem do sejmiku województwa

Konferencja kandydatów partii Razem. Fot. D. Grzymska

Kolejny filar programu partii Razem brzmi: „Zdrowie na wyciągnięcie ręki”. Podczas konferencji mówiono także o wsparciu protestujących pielęgniarek ze szpitala wojewódzkiego w Olsztynie.

Otwierająca listę kandydatów do sejmiku województwa Małgorzata Matuszewska-Boruc mówiła zarówno o młodym, jak i starszym pokoleniu. Chce walczyć o przywrócenie higienistek i bezpłatnej opieki stomatologicznej w szkołach, a także oddziału geriatrycznego w każdym szpitalu.

Bartosz Grucela poruszał natomiast tematy związane z macierzyństwem. Chodzi o zapewnienie przyszłym matkom godnego i bezpiecznego porodu, właściwa opieka okołoporodowa, opieka ginekologiczna w każdej gminie, wprowadzenie wojewódzkiego programu in vitro, dofinansowanie badań prenatalnych, oraz refundacja szczepień.

00:00 / 00:00

Kandydaci partii Razem chcą równego traktowania pacjentów placówek medycznych, a co za tym idzie przeszkolenia pracowników medycznych.
Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w partia, Razem, wybory samorządowe, Małgorzata Matuszewska-Boruc, wybory 2018
Mamy pomysł na rozwiązanie problemów komunikacyjnych w mieście – przekonywali kandydaci PiS na radnych Olsztyna

Na Zatorzu w kulminacyjnym momencie piątkowych korków odbyła się konferencja prasowa kandydatów PiS na radnych Olsztyna. Krzysztof Narwojsz, kandydujący właśnie m.in. z Zatorza przekonywał, że ma...

Zamknij
RadioOlsztynTV