Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szpital dziecięcy w Olsztynie oblężony. Lekarze apelują: szczepmy dzieci!

fot. Przemysław Getka

Szczepmy dzieci przeciwko COVID-19 – apelują lekarze szpitala dziecięcego w Olsztynie, który w ostatnich tygodniach przechodzi istne oblężenie. Konieczne było zwiększenie liczby łóżek covidowych z 35 do 50.

Hospitalizacji wymagają wyłącznie dzieci, które nie były szczepione. Jak podkreśla dyrektor placówki Krystyna Piskorz-Ogórek, to głównie dzieci poniżej 5 roku życia.

00:00 / 00:00

Wśród starszych dzieci do szpitala trafiają też tylko niezaszczepione. Dziennie w szpitalu przebywa około 50 małych pacjentów, część z nich, gdy tylko ich stan na to pozwala, jest wypisywana do domów przed zakończeniem izolacji.

To konieczne, by było miejsce dla kolejnych chorych, ale także długa hospitalizacja nie jest wskazana ze względu na samopoczucie dzieci.

Na czas rosnącej liczby przyjęć, poza oddziałem zakaźnym, na potrzeby pacjentów z COVID-19 zaadaptowane zostały pomieszczenia po oddziale ortopedyczno-urazowym.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, szpital dziecięcy, szczepienia, koronawirus
Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Sprawdź, jak wygląda sytuacja w regionie

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, minionej doby zanotowano 46 872 nowe zakażenia koronawirusem.W tym 5 177 to powtórne zakażenia. Z powodu COVID-19 zmarły 84 osoby, natomiast z...

Zamknij
RadioOlsztynTV