Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Szkoły przechodzą na nauczanie zdalne. To efekt wprowadzenia czerwonych stref

Fot. Adobe Stock

Nowe obostrzenia w szkolnictwie. W czerwonej strefie wszystkie szkoły ponadpodstawowe przechodzą na zdalne nauczanie, a w żółtej strefie na hybrydowe.

Obostrzenia nie dotyczą przedszkoli i szkół podstawowych. Zdaniem Krzysztofa Marka Nowackiego, warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty, bezpośredni kontakt z nauczycielem, zwłaszcza w najmłodszych klasach jest bezcenny.

Kurator zastrzega jednak, że może się to zmienić i podstawówki będą przechodzić w tryb zdalny lub hybrydowy. Decyzję będą podejmowali dyrektorzy na podstawie sytuacji epidemicznej na danym terenie. Krzysztof Marek Nowacki przekonuje również, że sytuacja w szkolnictwie w naszym województwie nie jest taka zła. Na 1500 placówek edukacyjnych do wczoraj w systemie hybrydowym, lub zdalnym pracowało 43.

Od soboty w czerwonej strefie znajdą się 3 powiaty z Warmii i Mazur: działdowski, nowomiejski i iławski oraz miasto Olsztyn. Reszta regionu pozostaje w żółtej strefie.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, obostrzenia
Ograniczenia w olsztyńskich autobusach i tramwajach. MPK zapowiada kontrole

Od soboty czerwona strefa w prawie połowie kraju m.in. w Olsztynie i 3 powiatach regionu: działdowskim, iławskim i nowomiejskim. Powiaty działdowski i iławski są w strefie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV