Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szef MOPR-u podsumował majówkę: Żeglarze przecenili swoje umiejętności

Fot. mopr.com.pl

Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podsumowali długi, majowy weekend na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Pracy było dużo.

W sumie ratownicy interweniowali 25 razy, z czego 20 to akcje techniczne. Udzieliliśmy pomocy ponad 100 osobom. Główne zaniedbania żeglarzy to przecenienie swoich umiejętności. W ten długi weekend majowy wiatr był bardzo silny, w porywach nawet do 7 w skali Beauforta. Przy takim wietrze w ogóle nie powinno się wypływać z portu

– ocenia Jarosław Sroka, dyrektor MOPR-u.

00:00 / 00:00

Była też akcja medyczna. Na Jeziorze Mikołajskim, podczas cumowania, jacht uderzył w pomost. Stojące na łodzi dziecko przewróciło się i rozbiło głowę. 4-latek został opatrzony przez ratowników MOPR-u, hospitalizacja nie była konieczna.

Przypomnijmy, że szlak Wielkich Jezior Mazurskich jest oznakowany i działa na nim system ostrzegania przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi.

Numer ratunkowy dla wodniaków to 601 100 100.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Majówka, MOPR
Komendant wojewódzki straży pożarnej: To był bardzo pracowity weekend

To był dla nas bardzo pracowity weekend - mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn nadbrygadier Tomasz Komoszyński, warmińsko-mazurski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Nadbrygadier Komoszyński przyznał,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV