Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komendant wojewódzki straży pożarnej: To był bardzo pracowity weekend

Nadbrygadier Tomasz Komoszyński, warmińsko-mazurski komendant PSP

To był dla nas bardzo pracowity weekend – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn nadbrygadier Tomasz Komoszyński, warmińsko-mazurski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Nadbrygadier Komoszyński przyznał, że fatalna pogoda w czasie długiego weekendu była powodem wielu interwencji w regionie.

Ponad 370 interwencji w ten weekend. Prawie 200 powalonych drzew, koło 60 pompowań wody z zalanych różnego rodzaju budynków i dróg. Także był to bardzo pracowity weekend.

Energetycy wciąż usuwają awarie spowodowane przez wichury. Bez prądu pozostaje kilkuset odbiorców – najwięcej w powiatach lidzbarskim i kętrzyńskim.

W Porannych Pytaniach gość Krzysztofa Kaszubskiego odniósł się także do akcji szczepień. – Ci strażacy, którzy byli chętni zarówno z Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej są zaszczepieni albo są w trakcie.

Nadbrygadier dodał, że da się zauważyć bardzo duży spadek zachorowań na COVID-19 wśród strażaków w regionie.

Teraz mamy tylko jednego strażaka, który przebywa w kwarantannie, już żadnego w izolacji. Myślę, że efekty tych szczepień i obostrzeń pojawiły się w naszej formacji. Na szczęście nie mieliśmy dużych ognisk, tak jak w przypadku pierwszej fali, gdy musieliśmy zamykać jednostki. Udało nam się dzięki obostrzeniom, które wprowadziliśmy i zmianie systemu służby – pracujemy w systemie czterozmianowym.

Warmińsko-mazurski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej zapewnił, że strażacy uczestniczą w zwalczaniu pandemii. Dostarczają m.in. butle z tlenem do szpitali, środki dezynfekcyjne; rozprowadzają ulotki informujące o szczepieniach, ustawiają namioty, a w szpitalach pracują także strażacy ratownicy medyczni.

4 maja to dzień Świętego Floriana. W Polsce od 2003 roku dzień ten jest obchodzony jako Dzień Strażaka.

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, Majówka, Dzień Strażaka, interwencje
Sposób na zimną majówkę – dobra książka. Książkochatki zachęcają do korzystania ze zbiorów

Pogoda w majówkę nie rozpieszcza, można więc z czystym sumieniem spędzić dzień z książką. Jeśli komuś zabrakło ciekawych lektur, to warto się wybrać na spacer na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV