Szczytno z „Bramą Mazur”. Czy trafi na ogólnopolską mapę gier?
Multimedialna gra promuje Szczytno i okolice. „Brama Mazur” powstała w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 i została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu „Geniallne Miejsca”. Na razie można z niej korzystać wchodząc na stronę Urzędu Miasta w Szczytnie, gdzie jest dostępny link.
Ten rok jest też wyjątkowy, bo Szczytno obchodzi 300-lecie nadania praw miejskich – podkreśla dyrektor szkoły Katarzyna Ulatowska.
To podkreślenie roli naszego miasta z okazji jubileuszu, promocja miasta i regionu i nawiązanie do kultury. Są takie zabytki miasta m.in. ruiny zamku krzyżackiego, chata mazurska i postaci historyczne np. Krzysztof Klenczon oraz słynne pofajdoki tworzące szlak turystyczny. Ich zwiedzanie zajmuje około 4 godzin.
Mieliśmy pierwszą edycję konkursu „Geniallne Miejsca”. Był to konkurs ogólnopolski. W województwie zajęliśmy drugie miejsce,a w Polsce wyróżnienie. Na bazie tej gry nauczyciele przystąpili do drugiej edycji konkursu, ale w nawiązaniu do jubileuszu nadania praw miasta.
– podkreśliła dyrektor szkoły Katarzyna Ulatowska.
Multimedialna gra nie tylko spełnia rolę edukacyjną i promocyjną, ale także aktywizuje uczniów – podkreśla nauczycielka Anna Chrzanowska-Żemek.
Uczniowie mogą zdobywać pieczątki. Gra skończy się zdobyciem certyfikatu Szczytna, który przygotowano jako nagrodę. Najważniejsza jest promocja miasta i uczniów. Razem z nami wykonywali filmiki. Na zdjęciach są w strojach, które wypożyczyliśmy z Miejskiego Domu Kultury (…)
„Bramę Mazur” tworzyły nauczycielki Anna Chrzanowska-Żemek i Beata Folga-Grzybowska. Wkrótce ma ona być umieszczona na ogólnopolskiej mapie gier.
Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy