Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szczytno z „Bramą Mazur”. Czy trafi na ogólnopolską mapę gier?

Panorama Szczytna, fot. K. Pakulnicki

Multimedialna gra promuje Szczytno i okolice. „Brama Mazur” powstała w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 i została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu „Geniallne Miejsca”. Na razie można z niej korzystać wchodząc na stronę Urzędu Miasta w Szczytnie, gdzie jest dostępny link.

Ten rok jest też wyjątkowy, bo Szczytno obchodzi 300-lecie nadania praw miejskich – podkreśla dyrektor szkoły Katarzyna Ulatowska.

To podkreślenie roli naszego miasta z okazji jubileuszu, promocja miasta i regionu i nawiązanie do kultury. Są takie zabytki miasta m.in. ruiny zamku krzyżackiego, chata mazurska i postaci historyczne np. Krzysztof Klenczon oraz słynne pofajdoki tworzące szlak turystyczny. Ich zwiedzanie zajmuje około 4 godzin.

00:00 / 00:00

Mieliśmy pierwszą edycję konkursu „Geniallne Miejsca”. Był to konkurs ogólnopolski. W województwie zajęliśmy drugie miejsce,a w Polsce wyróżnienie. Na bazie tej gry nauczyciele przystąpili do drugiej edycji konkursu, ale w nawiązaniu do jubileuszu nadania praw miasta.

– podkreśliła dyrektor szkoły Katarzyna Ulatowska.

00:00 / 00:00

Multimedialna gra nie tylko spełnia rolę edukacyjną i promocyjną, ale także aktywizuje uczniów – podkreśla nauczycielka Anna Chrzanowska-Żemek.

Uczniowie mogą zdobywać pieczątki. Gra skończy się zdobyciem certyfikatu Szczytna, który przygotowano jako nagrodę. Najważniejsza jest promocja miasta i uczniów. Razem z nami wykonywali filmiki. Na zdjęciach są w strojach, które wypożyczyliśmy z Miejskiego Domu Kultury (…)

00:00 / 00:00

„Bramę Mazur” tworzyły nauczycielki Anna Chrzanowska-Żemek i Beata Folga-Grzybowska. Wkrótce ma ona być umieszczona na ogólnopolskiej mapie gier.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczytno, jubileusz, prawa miejskie
Był też inwentaryzatorem. Nieznany wątek z życia Krzysztofa Klenczona

Był znanym i popularnym muzykiem, którego twórczość rozpoznawalna jest niemal na całym świecie. To fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Krzysztof Klenczon to postać nietuzinkowa....

Zamknij
RadioOlsztynTV