JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Szczypiornistki Startu Elbląg lepsze od Pogoni Szczecin

To był bardzo dobry występ szczypiornistek Startu w superlidze. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy na wyjeździe pokonały sąsiadującą w tabeli Pogoń Szczecin.

Elblążanki nie były faworytkami tego meczu. Nie dość, że przegrały z Pogonią w pierwszym meczu we własnej hali, to do Szczecina pojechały bez kilku kontuzjowanych zawodniczek. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy rozpoczęły mecz od czterobramkowego prowadzenia już w siódmej minucie spotkania. Po kwadransie gospodynie wyrównały, ale na przerwę to Start schodził prowadząc 14:10. Do 40 minuty elblążanki kontrolowały przebieg spotkania. Pogoń zaczęła wtedy gonić swoje rywalki, ale bezskutecznie. Dobra obrona i skuteczne kontrataki zdecydowały o finalnym sukcesie Startu 24:20. Najwięcej bramek w drużynie z Elbląga zdobyła Justyna Świerczek – 7.

Dodajmy, że drużyny zmierzą się w najbliższą środę w Elblągu rywalizacji o Puchar Polski.