Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szarżował autem i uderzył w latarnię. Groźny wypadek na ul. Krasickiego w Olsztynie [WIDEO]

Dwie pasażerki zostały przewiezione do szpitala, po tym jak 27-letni kierowca podczas zbyt szybkiej jazdy stracił panowanie nad autem, zjechał na prawą stronę jezdni i  ściął przydrożną latarnię. Policjanci z drogówki zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Wczoraj ok. godziny 22 kierowca Jeepa Grand Cherokke jechał ul. Krasickiego od strony ul. Wańkowicza w Olsztynie. Na łuku drogi w lewo zjechał na prawą stronę jezdni, stracił panowanie nad autem i uderzył w latarnię. Prędkość  była na tyle duża, że pojazd po ścięciu latarni wylądował na jezdni i zablokował lewy pas ruchu. Dwie pasażerki w wieku 28 i 25 lat zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Policjanci postanowili nie nakładać na kierowcę mandatu karnego, a zamiast tego skierować sprawę do sądu. Mundurowi zatrzymali też 27-letniemu kierowcy prawo jazdy. Kierowca przed sądem będzie musiał wytłumaczyć się z brawurowej jazdy – odpowie za spowodowanie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Źródło: KWP Olsztyn
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, policja, szpital, prędkość, latarnia
Żołnierze nie pojechali na zagraniczne wakacje. Policja sprawdza, czy nie doszło do oszustwa

Zamiast wyjechać na zagraniczne wycieczki, złożyli zawiadomienie na policję. Nie doszły do skutku wyjazdy żołnierzy i ich rodzin z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej do Bułgarii i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV