Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sytuacja na granicach z Rosją i Białorusią, wizyta prezydenta w Olsztynie i walka z koronawirusem. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Fot. M. Rutynowski

O sytuacji na granicy polsko-białoruskiej oraz polsko-rosyjskiej, wizycie prezydenta w Olsztynie, a także o czwartej fali pandemii koronawirusa w województwie rozmawiał Marek Lewiński z gośćmi audycji My, Wy, Oni.

Gośćmi audycji byli:

  • Piotr Cezary Lisiecki, Konfederacja/Ruch Narodowy,
  • Edward Pietrulewicz, Polskie Stronnictwo Ludowe,
  • Hubert Górski, Nowa Lewica,
  • Jarosław Słoma, Platforma Obywatelska.

Temat 1
Prezydent Andrzej Duda i minister Mariusz Błaszczak spotkali się w Olsztynie z żołnierzami i funkcjonariuszami straży granicznej oraz policji w związku z działaniami prowadzonymi obecnie na granicy z Białorusią. Prezydent oświadczył, że polscy żołnierze i funkcjonariusze odpowiadają na atak hybrydowy na polską granicę, a zarazem granicę Unii Europejskiej, w sposób niezwykle profesjonalny, odpowiedzialny i dzielny. Jak jest ocena wizyty prezydenta w stolicy regionu?

Temat 2
Wzmocnienie ochrony granicy polsko-rosyjskiej zakłada Program Modernizacji dla straży granicznej na lata 2022-2025. Na długości około 200 kilometrów powstanie system czujników ruchu i kamer. Inwestycja rozpocznie się z początkiem przyszłego roku.

Temat 3
Minionej doby w Polsce potwierdzono 9 512 nowych przypadków zakażeń koronawirusem – przed tygodniem było ich 7 316. W Warmińsko-Mazurskiem jest 297 nowych zakażeń – tydzień temu było ich 231. Wskaźnik zakażeń dla Warmińsko-Mazurskiego to 2,09, jest on nieco niższy od średniej krajowej, która wynosi 2,48. Najwyższy wskaźnik zakażeń w regionie jest w powiecie ełckim – 4,58. Czy będą ograniczenia dla niezaszczepionych przeciwko COVID-19?

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wsparcie w chorobie alkoholowej

Rozmawialiśmy o wsparciu, jakie w chorobie alkoholowej daje drugi alkoholik. Tym razem gościem antenowej grupy wsparcia był Jacek - trzeźwiejący alkoholik. Dlaczego warto go słuchać, dlaczego...

Zamknij
RadioOlsztynTV