Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sylwia Lewicka i Aleksandra Jeznach laureatkami IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku

Aleksandra Jeznach, fot. K.Kaszubski

W kategorii szkół średnich zwyciężyła Sylwia Lewicka. Zaśpiewała utwór „Kantyczka z lotu ptaka”. Na fortepianie Sylwii towarzyszył Mateusz Stajszczak. Są to uczniowie z Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.

Gościem Krzysztofa Kaszubskiego była Aleksandra Jeznach z Kętrzyn, która wygrała w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zaśpiewała „Iskry i łzy”.

K. Kaszubski: Jeszcze przed chwilą nie wiedziałaś, że wygrałaś. Dowiedziałaś się od nas, Radia Olsztyn. Chyba moment bardzo wzruszający dla Ciebie?

Aleksandra Jeznach: Tak, dowiedziałam się dopiero przed chwilą i jest mi bardzo miło słyszeć takie słowa, bo śpiewanie to jest moja pasja, nie robię tego profesjonalnie, nigdy nie uczyłam się śpiewu. Jestem samoukiem. Dla mnie jest to bardzo miłe, że ludzie, którzy profesjonalnie się tym zajmują doceniają to.

K. Kaszubski: Jak wyszłaś na scenę, to podobno wszyscy wiedzieli już po pierwszych wersach zaśpiewanych, że to jest to, że jesteś osobą, która śpiewa tu najlepiej. Czułaś przewagę nad kolegami i koleżankami?

Aleksandra Jeznach: Ja nigdy nie czuję przewagi. Jestem bardzo nieśmiałą osobą i zawsze czuję wielki stres gdy wychodzę na scenę. Myślę tylko o tym, żeby zrobić to najlepiej jak potrafię, a reszta zależy od jury.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Aleksandrą Jeznach.

00:00 / 00:00

Wioletta Żmijewska – Nauczycielka matematyki z Zespołu Szkół w Olsztynku, z Liceum Ogólnopolskiego im. Jacka Kaczmarskiego była gościem Krzysztofa Kaszubskiego.

K. Kaszubski: Wszystko się zaczęło w tym liceum?

W. Żmijewska: Tak, zaczęło się 11 lat temu, kiedy młodzież wybrała Jacka Kaczmarskiego na swojego patrona. A że chcieliśmy jakoś świętować wybór tego patrona, to zrodził się pomysł Festiwalu Twórczości Jacka Kaczmarskiego.

K. Kaszubski: W pewnym momencie festiwal z działania bardzo lokalnego zaczął się rozrastać do ogólnopolskiego?

W. Żmijewska: Tak, zaczynaliśmy w naszej małej sali gimnastycznej, gdzie młodzież z gitarą w ręku śpiewała Kaczmarskiego. Później festiwal się rozrastał, objął cały powiat, województwo, a teraz rzeczywiście odzywają się artyści z całej Polski.

K. Kaszubski: Siedemnastu wykonawców – głównie z województwa warmińsko – mazurskiego, kto Pani zdaniem ma szansę?

W. Żmijewska: Siedemnaście występów, łącznie artystów około trzydziestu. Ja typuję Olę Jeznach

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Wiolettą Żmijewską.

00:00 / 00:00

Była to już XI edycja festiwalu.

Jacek Kaczmarski urodził się 22 marca 1957 roku w Warszawie, zmarł 10 kwietnia 2004 roku w Gdańsku.


Autorka: D.Kucharzewska
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w festiwal, Jacek Kaczmarski, Jeznach
Organizator festiwalu Hip-Hop Raport niewinny. Sąd uznał, że nie każde zakłócenie ciszy jest wykroczeniem

Mieszkańcy Chrzanowa pod Ełkiem przegrali w sądzie z organizatorem festiwalu Hip-Hop Raport. Był  oskarżony o zakłócanie ciszy nocnej podczas imprezy zorganizowanej się na przełomie czerwca i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV