Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Świetny występ Macieja Kowalewicza w Pucharze Polski. Teraz Mistrzostwa Europy

Maciej Kowalewicz.

II Runda Pucharu Polski w Strzelectwie Sportowym przyciągnęła do Bydgoszczy najlepszych zawodników z całego kraju. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Wśród uczestników szczególnie wyróżnił się reprezentant Kaman Sport Group olsztynianin Maciej Kowalewicz.

Za nami emocjonujące starcie najzdolniejszych strzelców z całej Polski. II Runda Pucharu Polski w Strzelectwie Sportowym odbyła się w dniach 16-19 maja na strzelnicy CWZS Zawisza w Bydgoszczy. W rywalizacji udział wzięli najlepsi reprezentanci polskich klubów strzeleckim, zarówno seniorzy, jak i juniorzy.

W kategorii mężczyzn na uwagę zasługuje występ Macieja Kowalewicza. Zawodnik Gwardii Olsztyn w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów z wynikiem 628,1 punktów uplasował się na 5. miejscu. W rywalizacji na karabin dowolny 3×20 strzałów zdobył natomiast srebrny medal z wynikiem 591 punktów.

Jestem zadowolony z wyników osiągniętych w kwalifikacjach, szczególnie w karabinie dowolnym w trzech postawach – osiągnąłem wynik 591 pkt, co jest wynikiem na poziomie światowym. W finale uzyskałem wynik, który jest moim rekordem życiowym. Już w piątek wyjeżdżamy na Mistrzostwa Europy do Chorwacji, a potem na Puchar Świata do Niemiec

– mówił Maciej Kowalewicz.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za S. Stępień

Więcej w strzelectwo, strzelectwo sportowe, Maciej Kowalewicz
Maciej Kowalewicz: strzelectwo daje mi radość

Ostatnio informowaliśmy, że zawodnik Maciej Kowalewicz wywalczył kwalifikację olimpijską dla Polski. To oznacza, że tylko kataklizm może pozbawić strzelca Gwardii Olsztyn wyjazdu do Paryża. W rozmowie...

Zamknij
RadioOlsztynTV